wtorek, 24 stycznia 2017

Hybryda Obitsu 23/21 z ciałkiem stockowym Dala/Byula - tutorial

Jakiś czas temu obiecałam Belle Magni ten tutorial, więc skoro już powstał, to czemu by nie wrzucić go tutaj ;) Ofiarą zabiegu na poniższych zdjęciach jest Dal (hybrydowana z Obitsu 23), ale cała procedura wygląda identycznie dla Byul i Obitsu 21 :)

1. Potrzebujemy:
- Dal/Byul
- Obitsu 23/21
- cienki śrubokręt (najlepiej gwiazdka/krzyżyk)
- pianka kreatywna/gąbeczka z wnętrza pudełeczka po kolczykach, pierścionku itp.
- nożyczki2. Rozbieramy ofiarę, zdejmowanie wiga nie jest koniecznością, bo nie będziemy rozkręcać głowy, ja zdjęłam dla wygody ;) Obitsu odpakowujemy, ale nie będziemy potrzebować neck pegów (to te takie 4 "cosie" na poniższym zdjęciu:


3. Dalce wyjmujemy rączki:


4. Odwracamy Dalkę pleckami do góry - jest tam 5 śrubek - 3 w części górnej (tych nie ruszamy!!) i 2 w niższej części pleców (są one nieco schowane, na poniższym zdjęciu widać połowę każdej śrubki - ale to właśnie je musimy odkręcić):


5. Aby łatwiej nam się odkręcało śrubki, przekręcamy dolną część plecków lekko w prawo, potem lekko w lewo, żeby odsłonić całe śrubki, a następnie wykręcamy je całe:

6. Po wykręceniu śrubek ciągniemy dolną część plecków (wraz z całą dolną częścią ciałka), aby wyskoczyły z torsu. Powinniśmy otrzymać taki pocieszny widok (z torsu wystaje dzyndzelek zakończony kuleczką):7. Obitsu rozkładamy na analogiczne części (rączki, tors i reszta ciałka):8. Rączki z Obitsu wkładamy do stockowego torsu:9. Jeżeli nie chcemy ciałka usztywniać pianką, wkładamy również dolną część Obitsu do torsu (Obitsu nie ma śrubek, więc wystarczy wcisnąć część "brzuszną" na wystającą z torsu kuleczkę):10. Jeżeli natomiast zamierzamy ciałko usztywnić, z pianki wycinamy 2 owalne kształty i w kazdym robimy na środku dziurę (np. śrubokrętem). Piankę można kupić np. w empiku (moja jest niestety czerwona, ale może uda Wam się dorwać cielistą), można też wykorzystać gąbeczki z wnętrza pudełeczek po pierścionkach, kolczykach itp., o czym już wspominałam wyżej:


11. Jeden z owali zakładamy na dzyndzelek z kuleczką wystający z części torsowej (jeżeli dziurka w owalu jest za mała, to ją lekko rozpychamy) i upychamy brzegi pianki, żeby nie wystawały nieestetycznie z torsu:12. Drugi owal analogicznie umieszczamy na części "pupnej" ;) W tym celu wyciągamy wcześniej część brzuszną i upychamy piankę:


13. Po umieszczeniu pianki w ciałku, składamy wszystkie części. Jeżeli w którymś miejscu Dalka nadal jest zbyt luźna, to dokładamy kolejny krążek z pianki (ja w tym przypadku zostawiłam 1 krążek w części torsowej, ale dodałam dodatkowy w części pupnej):14. Składamy ponownie i jeżeli wszystko jest dobrze, to ubieramy naszego słodziaka i cieszymy się jak pięknie pozuje :D


4 komentarze:

 1. Uwielbiam Twoją Dalkę wiesz? :D muszę zamówić obitsu dla moich, teraz nie mam wyjścia :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudna jest! Fenks za poradnik macz wery.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak wymieniłam ciałko mojej pierwszej Dalce Rinie.
  Trochę się jednak poluzowała więc pomysł z gąbka jest świetny, muszę koniecznie spróbować.
  Dzięki i pozdrawiam :)))

  OdpowiedzUsuń